Історія Кіокушин карате
Стиль карате Кіокушинкай, що в перекладі означає «товариство шукачів істини», був створений майстром Масутацу Оямою на початку 50-х років минулого століття. Сосай Масутацу Ояма втілив у життя результат своїх багаторічних пошуків відродження справжнього бойового (будо) карате, яке не є суто спортивною дисципліною, а являє собою цілісну систему виховання особистості в дусі бусідо. Саме таке карате швидко знайшло тисячі прихильників не тільки в Японії, а і далеко за її межами. Дуже скоро Кіокушин карате почало розвиватися в поєднанні зі спортивним напрямком, як найефективнішим способом популяризації та демонстрації своєї сили та конкурентноспроможності. За більш ніж півстоліття свого існування Кіокушин карате міцно закріпилося у спільноті спортивних єдиноборств, як один з найвидовишніших видів спорта. Змагання з Кіокушин карате проводяться у повний (фул) контакт, без захисного спорядження (використання якого обов’язково для дітей та юніорів). Єдине обмеження — заборона ударів «голими» руками у голову. Бої фул-контакт, що поєднують силу з ефектною різноманітною технікою зробили Кіокушин самим популярним та масовим карате нашого часу.
Кіокушин Кенбукай: стратегія розвитку та система навчання
Кіокушин Кенбукай створений для культивації сили духу за філософією будо-карате. У цій ідеології особиста мета кожного учня стати не просто спортсменом, а справжнім майстром.
Майстер Цуоші Хірошиге та його учні створили нову організацію (організація будо-карате Кіокушін Кенбукай) не прагнучи ні до прибутку, ні до реклами. В його маленькому, але дуже відомому Джонан Додзьо тренувалися великі майстри карате, такі як Кенджі Мідорі, Кендзі Ямакі, Хадзіме Казуми, Масаесі Такакі, Ночіріка Цукамото, Тацуя Івасаки, Масахіро Канеко. Всі вони були чемпіонами світу або Японії, і двоє з них (Кендзі Ямакі і Хадзіме Казуми) пройшли тест хякунін-куміте.
Після смерті Цуоші Хірошиге (25 квітня 2018 року) його приємником був обраний Шихан Масахіро Канеко. Він був уті-десі і пов’язаний з Додзьо з самого початку свого шляху карате. Мета Шихана Канеко – культивувати заповіді Майстра Хірошиге, які були засновані на знаннях та досвіді численних відомих адептів бойових мистецтв. Його система навчання Кіокушин карате заснована на фізичному і розумовому розвитку, але розумова сила є основним двигуном фізичної активності.
Цілі і стратегія розвитку в філософії Кенбукай:
- турбота про духовну і фізичну форму учнів (особливо молодих) в дусі будо-карате;
- виховання сильних каратистів не тільки як спортсменів для чемпіонатів, але і як підготовлених до подолання можливих труднощів і орієнтованих на саморозвиток;
- можливість розвитку для всіх учнів, незважаючи на вік, досвід, ступінь їх здоров’я і психічний стан.
Головна мета навчання – виховання майбутнього майстра карате, який буде розвивати своє розумове і психічне здоров’я, та стане прекрасним прикладом для тих, хто тільки починає свій шлях в карате.
Майстер Хірошиге був великим засновником унікальної системи навчання, де кожному каратисту підбирається індивідуальна стратегія розвитку. Учні Майстра мали повну автономію в своєму власному становленні, заснованому на джерелах справжніх бойових мистецтв.
Українська Федерація Кіокушин Будо Карате Кенбукай
ДЮЦСЄ «Муромець-1999» в числі перших увійшов до складу Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай. Ця організація була зареєстрована в 2017 році, як офіційний представник Міжнародної організації Kyokushin Budo Karate Organization Kyokushin Kenbukai в Україні.
Президент Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай сенсей Гишко Віталій Валерійович (4 дан, м. Миколаїв).
Віце-президент Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай
сенсей Геркен Андрій Олегович (3 дан, м. Київ).
Мета створення Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай — розвиток Кіокушин карате Кенбукай на території країни. Федерація займається організацією і проведенням наступних заходів:
- змагання різного рівня;
- навчально-тренувальні збори, семінари;
- спортивно-оздоровчі табори;
- атестація спортсменів за вимогами Міжнародної організації.
Українська Федерація Кіокушин Будо Карате Кенбукай проводить відкриту демократичну політику і готова співпрацювати з зацікавленими партнерами.